Prírodné esencie

Prírodné vosky

Starostlivo vyberáme prírodné vosky, ktoré spĺňajú ekologické štandardy, neškodia zdraviu a sú ohľaduplné k prírode. Naše produkty sú vyrábané z včelieho alebo sójového vosku, ktoré sú čisto prírodné, neobsahujú žiadne syntetické prísady a spĺňajú kvalitu vhodnú aj pre potravinársky priemysel. Tieto suroviny produkované na farmách a ich spracovanie, prevažne ručné, prebieha v certifikovaných dielňach s dôrazom na udržateľné výrobné metódy.

 

Alchýmia esencií

Skladáme jedinečné zmesi esenciálnych olejov, vyberané z najkvalitnejších zdrojov, exotických korenín a vzácnych drevín. Naším cieľom je vytvárať atmosféru, ktorá povzbudí, zrelaxuje alebo obohatí vaše prostredie. Ponúkame rozsiahlu paletu vôní, vhodných pre použitie v sviečkach alebo vo vonných difuzéroch. Každá naša zmes je navrhnutá s cieľom podporovať vaše zdravie a pohodu, a zároveň potešiť vaše zmysly. Vyberte si vôňu, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám a osobnosti, a preskúmajte nádhernú rozmanitosť, ktorú ponúkame.

Bavlnené knôty

Používame knôty vyrobené zo 100% čistej prírodnej bavlny a jemných papierových vlákien, ktoré sú spletené tak, aby zabezpečili stabilnejšie a konzistentnejšie horievanie. Sú považované za špičku v oblasti sviečkárskej alchýmie. Tieto knôty obsahujú špeciálne upravené papierové vlákna, ktoré zabezpečujú kontrolu stočenia knôtu a vďaka samonavíjacemu mechanizmu dochádza k zníženiu tvorby čiernych usadenín, dymu a sadzí. Starostlivo vyberáme a testujeme knôty s najvhodnejšou hrúbkou, tvarom a typom zapletania, aby sme každej vôni prispôsobili na mieru. Esencie, s ich vlastnými charakteristikami, vyžadujú precízne prispôsobenie typu knôtu a presných pomerov voskov.

Drevené knôty

Ako inovatívnu alternatívu k bavlneným knôtom ponúkame drevené knôty pre sviečky, ktoré znamenajú výnimočný prístup v oblasti sviečkárskej alchýmie. Tieto drevené knôty, vyrobené z javorového dreva, horia čisto a výborne šíria vôňu, čím zaručujú neobyčajný zážitok pri používaní. Navyše, vydávaný jemný zvuk praskania pri horení vytvára upokojujúcu atmosféru a dodáva sviečkam nový rozmer pôžitku. Drevené knôty sú dôkladne testované a vyberané s ohľadom na optimálne vlastnosti pre každú vôňu, čím zabezpečujeme dokonalú harmóniu medzi voskom, esenciou a typom knôtu. Starostlivosť o drevené knoty.