Terapeutické sviečky

Ručne odlievané terapeutické sviečky v skle zo sójového vosku doplnené o prírodné vône.

Terapeutické sviečky prinesú zdravé vône do vašej domácnosti alebo do domácnosti vašich blízkych. Sú totiž obľúbeným darčekom. 

Využite náš recyklačný program - pri vrátení sklenenej nádobky vám odrátame z najbližšej objednávky 0,50€.

 

vonia Sójová sviečka Mediterranean Sunset 24 05 1
Novinka
€7,50 bez DPH
€9
Skladom
410
vonia Sójová sviečka na energiu eukalyptová 23 11 1
Tip
€7,50 bez DPH
€9
Skladom
373
vonia Sójová sviečka na meditáciu ylang ylang 23 11 2
Tip
€7,50 bez DPH
€9
Skladom

 

376
vonia Sójová sviečka na nervy pomarančová 23 11 2
€7,50 bez DPH
€9
Skladom

370
vonia Sójová sviečka na očistu biela šalvia 23 11 1
Tip
€7,50 bez DPH
€9
Skladom
378
vonia Sójová sviečka na spánok levanduľová 23 11 2
€7,50 bez DPH
€9
Skladom

367
vonia Sójová sviečka Summer evening 24 05 1
Novinka
€7,50 bez DPH
€9
Skladom
411
7 položiek celkom

Terapeutické sviečky | sviečky | éterické oleje | esenciálne oleje | aromaterapia

Poznáte rozdiel medzi esenciálnymi a éterickými olejmi? Obidva tieto oleje môžeme využiť rôznymi spôsobmi. Či už chcete ovoňať váš domov s pomocou difuzérov, príjemnou vôňou terapeutickej sviečky alebo ich aplikovať na pokožku cez kozmetické výrobky. Dokonca môžete pridať pár kvapiek do kúpeľa pre maximálny relax. Aromaterapia nás spája s prírodnými silami, učí nás vychutnať si prírodné vône a využiť ich prospešné účinky.

Esenciálny olej je extrakt z rastliny, ktorý sa skladá z rôznych chemických zložiek. Existuje niekoľko metód, ako tieto oleje získať z rastlín - destilácia, lúhovanie alebo lisovanie. Zaujímavosťou je, že výroba malého množstva éterického oleja môže vyžadovať niekoľko ton rastlinného materiálu. A či hovoríme o esenciálnom alebo éterickom oleji, myslíme tým to isté. Všimnite si však rozdiel pri termíne "vonný olej", ktorý je umelý a neponúka terapeutické výhody.

Éterické oleje, známe aj ako esenciálne oleje, sa môžu získavať z rozličných častí rastlín, či už z listov, dreva alebo plodov. Medzi bežné metódy extrakcie patrí parná destilácia, extrakcia s organickými rozpúšťadlami alebo lisovanie. Dôležité je vedieť, že existuje rozdiel medzi prírodnými éterickými olejmi a tými syntetickými. Kým prírodné oleje sú známe svojou vôňou a účinnosťou, syntetické, často nazývané ako vonné oleje, sú vyrábané v laboratóriu a môžu im chýbať terapeutické vlastnosti.

Pri výbere éterických olejov je dôležité zamerať sa na kvalitu. Vždy hľadajte oleje, ktoré sú 100% prírodné. Cena môže byť indikátorom kvality, ale nenechajte sa zviesť nízkou cenou syntetických olejov. Kvalitné oleje sú často skladované v tmavom skle na ochranu pred svetlom, ktoré by mohlo ovplyvniť ich účinnosť. Plastové obaly a číre sklo môžu znehodnotiť vlastnosti oleja, preto sa im radšej vyhnite. Medzi najpopulárnejšie prírodné éterické oleje patria levanduľa, citrón a eukalyptus.

Mnoho esenciálnych olejov ponúka rôzne výhody pre naše telo a myseľ. Napríklad levanduľový olej je známy svojimi upokojujúcimi účinkami, kým olej z ylang ylang môže poskytnúť energetický boost. Éterické oleje môžu zlepšiť kvalitu spánku, posilniť kreativitu, zahnať frustráciu alebo dokonca pomôcť pri meditácii. Vdychovanie ich vône tiež môže pomôcť uvoľniť dýchacie cesty.

Éterické oleje sú skvostom v alternatívnej medicíne, ktorý nám ponúka prírodné riešenia pre mnoho zdravotných a duševných problémov. Ako pri každom produkte je dôležité vyberať kvalitu a byť si vedomý rozdielov medzi pravými éterickými olejmi a ich syntetickými náprotivkami. Vo výbere aj v aplikácii sa oplatí byť informovaní a opatrní.

 

 

Populárne Esenciálne Oleje a Ich Mnohostranné Výhody

Levanduľový Olej

Tento všestranný olej je mimoriadne ocenený v aromaterapii. Jeho upokojujúce účinky na psychiku sú neoceniteľné, pomáha zmierniť stres, napätie a dokonca aj symptómy šoku či depresie. Z hľadiska fyzického zdravia podporuje detoxikáciu tela a harmonizuje funkcie mnohých vnútorných orgánov. V kozmetike sa často využíva na liečbu citlivej pokožky, zmierňuje začervenanie, hojí jazvy a rany. Vďaka svojim regeneračným schopnostiam je ideálny aj pre starajúcu sa pokožku.

Eukalyptový Olej

Jeho účinky na dýchacie cesty sú značne osviežujúce. Pomáha pri uvoľňovaní hlienov a celkovo posilňuje imunitný systém. Jeho charakteristická vôňa dodá energiu do každej miestnosti, funguje ako prírodný stimulant, obzvlášť v chladných dňoch.

Ružový Olej

Tento vzácny olej je známy svojimi regeneračnými a harmonizujúcimi účinkami. V kozmetike je obľúbený pre svoju schopnosť omladzovať pokožku, zmierniť jemné vrásky a dodávať pleti sviežosť. Navyše, jeho vôňa zlepšuje náladu, pomáha pri hormonálnych výkyvoch a môže pôsobiť ako jemné afrodiziakum.

Harmanček

Výtažky z harmančeka sú známe pre svoje protizápalové a upokojujúce vlastnosti. Olej je obzvlášť vhodný pre deti a bábätká, či už na upokojenie alebo pri kožných problémoch. V dospelosti sa často využíva pri liečbe nespavosti alebo tráviacich problémov.

Aníz

Olej z anízu je známy svojimi tráviacimi vlastnosťami, je výborný pri bolestiach kĺbov či svalov. Má tiež sedatívne účinky, ktoré pomáhajú pri psychickom napätí a stresových situáciách.

Oregano

Tento bylinkový olej je skvelým bojovníkom proti rôznym chorobám, predovšetkým chrípke a nachladnutiu. Zmierňuje teplotu, bolesti hlavy a celkovo posilňuje obranyschopnosť tela.

Ylang Ylang

Tento exotický olej s charakteristickou kvetinovou vôňou má široké spektrum účinkov. Je známy svojimi relaxačnými vlastnosťami, zlepšuje vzťahy a pridáva do nich iskru. V kozmetike sa často využíva pre svoje hydratačné a regeneračné vlastnosti.

 

 

Aromaterapia: dar prírody pre našu pohodu a zdravie

Aromaterapia, hoci dnes môže znieť ako moderný trend, má svoje korene v hlbokom minulosti ľudstva. Je to veda, ale aj umenie využívania esenciálnych olejov na liečbu, uvoľnenie a obnovu tela aj mysle. Ako je možné, že jednoduchý vdych vône dokáže zmeniť naše pocity, myslenie, dokonca aj fyzický stav?

Príroda nám poskytla úžasné nástroje na zlepšenie nášho zdravia a pohody. Esenciálne oleje sú jedným z nich. Už v starovekom Egypte boli považované za poklad. Egypťania, majstri v alchýmii, vedeli, ako vytiahnuť esenciu z rastlín a vytvoriť silné a liečivé oleje. Používali ich na ošetrenie rán, pri balzamovaní a dokonca aj pri duchovných obradoch.

Staroveké civilizácie, ako sú Čína, India či Grécko, tiež rozpoznali hodnotu týchto olejov. Hippokrates, otec modernej medicíny, vychvaľoval ich liečivé vlastnosti a používal ich vo svojich terapeutických prístupoch.

A hoci dnešná doba prináša množstvo nových technológií a liekov, sila esenciálnych olejov zostáva nepochybná. Moderní výskumníci a terapeuti sa k nim stále vrátia kvôli ich účinkom na telo i psychiku.

Esenciálne oleje môžu byť použité rôznymi spôsobmi, vrátane inhalácie, aplikácie na kožu, kúpeľov alebo masáže či prostredníctvom terapeutických sviečok. Keď vdychujeme vôňu esenciálneho oleja, molekuly vstupujú do našich nosových dutín a ovplyvňujú limbický systém v mozgu, ktorý je zodpovedný za naše emócie, náladu a pamäť.

Táto veda a prax sú založené na tom, ako určité vône ovplyvňujú našu psychiku a telo. Môžu upokojiť našu myseľ, zlepšiť spánok, zmierniť bolesť alebo dokonca pomôcť pri liečbe určitých chorôb. Keďže sú však esenciálne oleje silné, je dôležité vedieť, ako ich správne používať.

V súčasnosti, keď sa mnoho z nás cíti preťažených stresom a úzkosťou, aromaterapia ponúka jednoduchý a prírodný spôsob, ako nájsť vnútornú rovnováhu a pohodu. Môže slúžiť ako doplnok k tradičnej medicíne alebo ako súčasť holistického prístupu k zdraviu.

A tak, hoci aromaterapia môže znieť ako niečo nové pre niektorých, je to vlastne starodávna prax, ktorá využíva silu prírody na podporu nášho fyzického a emocionálneho blahobytu.

 

 

Uvedenie Aromaterapie do Každodenného Života

Aromaterapia je nielen o liečení a relaxácii, ale aj o tom, ako pridať vôňu a pohodu do vášho životného priestoru. Je to umenie vytvárať atmosféru a prostredie, ktoré povznáša vašu náladu, zlepšuje koncentráciu a dodáva energiu.

Masáže s esenciálnymi olejmi ponúkajú nielen uvoľnenie napätých svalov, ale aj hlbokejšiu duševnú relaxáciu. Kúpele s pár kvapkami vašich obľúbených olejov môžu zmeniť obyčajný kúpeľ na terapeutický rituál. Masti a obklady, obohatené o esenciálne oleje, môžu pomôcť pri rôznych kožných problémoch a súčasne vás zahalia v príjemnej a upokojujúcej vôni.

Ako sa spomenulo vyššie, esenciálne oleje dokážu nielen povzniesť vašu myseľ, ale aj prečistiť vzduch vo vašom obydlí. To je dôvod, prečo je dobré mať doma aromalampu alebo difuzér. Pridáte tým svojmu domovu čistotu a sviežosť.

Pre tých, ktorí preferujú menej intenzívnu prítomnosť vôní v ich živote, sú tu kvalitné sviečky obohatené o esenciálne oleje. Nielenže poskytujú jemný záblesk svetla, ale aj pomaly uvoľňujú vôňu do priestoru, čo vytvára dokonalú atmosféru na relax alebo meditáciu.

A je tu ešte niečo zaujímavé. Aromaterapia nielenže prenikla do našich domovov, ale aj do pracovného sveta. Mnoho firiem uznáva pozitívne účinky esenciálnych olejov na výkonnosť svojich zamestnancov. Japonsko je príkladom krajiny, ktorá začlenila vedy aromaterapie do svojej korporátnej kultúry. A výsledky sú skutočne ohromujúce. Keď sa v kancelárskom prostredí šírila vôňa levandule, jazmínu alebo citróna, znížil sa počet chýb a zlepšila sa efektivita. To nám hovorí o silnom vplyve, ktorý môže mať jednoduchá vôňa na našu výkonnosť a koncentráciu.

Takže, či už ste doma alebo v práci, esenciálne oleje môžu obohatiť váš život a zlepšiť vašu celkovú pohodu. V dnešnom hektickom svete môže byť aromaterapia tým malým, no významným krokom k lepšej kvalite života.

 

 

Magický svet aromaterapeutických sviečok

Aromaterapeutické sviečky nie sú len obyčajnými sviečkami. Sú nositeľmi silnej energie, vytvárajúc magickú atmosféru a zapálením ich si domov privediete kúsok pohody, relaxu a luxusu.

Tvorba prostredia: Vďaka sviečkam môžete ľahko zmeniť atmosféru miestnosti. Plápolajúci plamienok sviečky vytvára útulný pocit a prispieva k relaxácii.

Darček pre dušu: Vonné sviečky môžu slúžiť ako skvelý darček. Nielenže sú estetickým doplnkom, ale aj zdrojom pohody.

Pomocník pri relaxácii: Po náročnom dni môže byť zapálenie voňavej sviečky presne tým, čo potrebujete na odpočinok a regeneráciu.

Vedecky je dokázané, že čuch je jedným z našich najvýraznejších zmyslov. Vôňa môže evokovať spomienky, meniť našu náladu a dokonca nás stimulovať alebo upokojujú.

Pri výbereAromaterapeutickej sviečky, mimo estetiky a výdrže, je kľúčový aj zvolený druh vône. Rôzne esencie majú rôzne účinky na naše telo a psychiku. Preto je dôležité sa zamyslieť, čo od sviečky očakávate.

Vôňa na prvom mieste - Základným kritériom výberu je určite typ vône. Existujú ovocné, kvetinové, orientálne, drevité, svieže, korenisté a mnoho iných aróm. Výber by mal vychádzať z vašich osobných preferencií, ale aj účelu, na ktorý sviečku použijete. Napríklad, keď hľadáte niečo na relax, levanduľa a medovka sú top výberom. Naopak, ak chcete nabudiť energiu, siahnite po citrusoch. Drevený knôt pridáva sviečke ďalší rozmer – zvuk praskajúceho dreva, čo pripomína krb, a zároveň efektívne šíri vôňu.

Trvanlivosť a kvalita - Každá sviečka má svoju dobu horenia, a to by malo byť jasne špecifikované na jej etikete. Samozrejme, vždy platí, že čím väčšia sviečka, tým dlhšie horí. Naopak malé čajové sviečky sú ideálne na krátke relaxačné večery.

Estetika a dekorácia - nie je všetko len o vôni. Dizajn a veľkosť sviečky by mali zodpovedať priestoru, kde ju plánujete použiť. Môžu byť vynikajúcim dekoračným prvkom, a preto je dôležité, aby ladila s interiérom miestnosti. Jej hmotnosť a veľkosť sú zároveň indikátormi kvality a doby horenia.

 

Zvažte, na čo chcete sviečku využiť. Či už je to na vytvorenie intímnej atmosféry, rituálna sviečka na sviatky, alebo praktická sviečka na terasu na odpudzovanie hmyzu. Áno, repelentné sviečky sú skutočným zázrakom v boji proti komárom!

Výber aromatickej sviečky by nemal byť impulzívny. Vzhľadom na rôzne esenciálne oleje, ktoré môžu byť použité, by ste mali vždy dbať na to, aby ste vybrali takú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám a želaniam. Nech už je vaša voľba akákoľvek, pamätajte, že kvalitná aromaterapeutická sviečka dokáže zmeniť atmosféru miestnosti a priniesť pohodu do vášho dňa.

 

 

Riziká spojené s nekvalitnými vonnými sviečkami

Mnoho ľudí nachádza potešenie a relax v zapálení vonnej sviečky po náročnom dni. Pohoda, ktorú sviečky prinesú, môže však byť narušená, keď zistíme, čo v skutočnosti dýchame.

Pri kúpe lacných sviečok môžeme nevedome vložiť do našich domovov zdroj škodlivých chemikálií. Mnohé z týchto sviečok sú vyrobené z parafínu, derivátu ropy, ktorý pri spaľovaní môže uvoľniť karcinogénne sadze, podobné tým, ktoré nájdeme v emisiách z áut. K tomu pridajte chemické látky a syntetické vône použité na "oživenie" sviečky, a máte recept na možný zdravotný problém.

 

Kvalitné alternatívy k parafínovým sviečkam

Riešením je zvoliť sviečky vyrobené z prírodných materiálov. Existuje mnoho alternatív k tradičným parafínovým sviečkam:

Sviečky z prírodných olejov a voskov: Oleje ako sója, slnečnica, oliva alebo kokos sú vynikajúcimi základmi pre sviečky. Tieto prírodné ingrediencie nielenže sú ekologickejšie, ale tiež sa spaľujú čistejšie, čím znižujú riziko uvoľnenia škodlivých chemikálií do vzduchu.

Sviečky z palmového vosku: Hoci sú netoxické a spaľujú sa čisto, je dôležité si uvedomiť environmentálny dopad spojený s ich výrobou. Získavanie palmového oleja často vedie k odlesňovaniu a strate životného prostredia pre mnohé druhy.

Sviečky z včelieho vosku: Tieto sviečky sú známe svojou dlhou horúcnosťou a prirodzenou vôňou medu. Sú ideálne pre tých, ktorí chcú ekologickú alternatívu, hoci nemusia byť vhodné pre vegánov.

Knôty: Kvalitné knôty sú dôležité pre správne a čisté spaľovanie sviečky. Bavlna a drevo sú obzvlášť odporúčané pre ich schopnosť spaľovať bez uvoľňovania toxínov.

Pri výbere sviečky je dobré myslieť nielen na vôňu a atmosféru, ktorú vytvára, ale aj na to, čo dýchame a ako ovplyvňuje naše zdravie a životné prostredie. Kvalitné, prírodné sviečky môžu byť trochu drahšie, ale investícia do vašej pohody a zdravotnej bezpečnosti je to rozhodne stojí.

 

 

Prírodné vonné sviečky

Keď hovoríme o prírodných sviečkach, myslíme tým, že ich zložky pochádzajú priamo z prírody, čo z nich robí ekologickejšiu alternatívu k bežným sviečkam. Sója, kokos, včelí vosk a slnečnica sú len niektoré z prírodných zložiek, z ktorých sa tieto sviečky vyrábajú. Vďaka týmto prírodným zložkám majú sviečky dlhšiu horiacu dobu a sú schopné uvoľňovať vôňu aj keď plameň už zhasol.

 

 

Vonné sviečky v skle

Nie je nič lepšie ako kombinácia ekológie a elegancie. Sklenené obaly dodávajú sviečkam luxusný vzhľad a robia z nich ideálny dekoratívny prvok pre každý domov. Mnohí z nás ich dokonca vnímajú ako ideálny darček. Po vypálení sviečky môže byť sklenený obal jednoducho recyklovaný alebo opätovne využitý, čo zdôrazňuje ich ekologický charakter.

 

 

Sviečky s dreveným knôtom

Nemusíte žiť na vidieku, aby ste zažili kúzlo prirodzeného ohňa. Sviečky s dreveným knôtom vytvárajú ten príjemný zvuk praskania, ako keď drevo praská v krbe. Ideálny spôsob, ako pridať trochu kúzla a tepla do vášho mestského bytu.
 
 
Či už plánujete romantický večer alebo si len chcete dopriať chvíľku relaxu po náročnom dni, sviečky sú neoddeliteľnou súčasťou týchto okamihov. Vôňa je silným spúšťačom emócií a spomienok. Vďaka voňavým sviečkam môžete nielen vytvoriť atmosféru, ale aj zakonzervovať spomienky na konkrétne chvíle. Stačí si len vybrať tú správnu vôňu, zapaľovač a nechať sa unášať.

Doručenie zadarmo od 45 €
Doručenie zadarmo od 45 €
Ručne vyrobené podľa dlhoročnej tradície
Ručne vyrobené podľa dlhoročnej tradície
Vhodné aj pre alergikov a deti
Vhodné aj pre alergikov a deti